Kupno apartamentu

Tutaj dzielimy się inspiracjami na wykończenie domów i mieszkań. Zainspiruj innych zrealizowaną przez siebie aranżacją lub poszukaj rady!
Nosie

Kupno apartamentu

Post autor: Nosie »

Czy ktoś z Was kupił może ostatnio mieszkanie (albo nawet i apartament) po generalnym remoncie? Jak myślicie, co się bardziej opłaca w tym momencie - kupić gotowe do zamieszkania miejsce czy remontować od podstaw? Mając na uwadze ciągłe wzrosty cen artykułów budowalnych? Znalazłam piękne mieszkanie na https://buyapartmentpoland.com i chyba pojadę je obejrzeć.
kaik

Re: Kupno apartamentu

Post autor: kaik »

Kupiliśmy mieszkanie do remontu. Uznaliśmy, ze tak wyjdzie nam taniej, bo większość prac wykonany samodzielnie. Tak właśnie zrobiliśmy, obecnie w mieszkaniu już zamieszkujemy i jesteśmy zadowoleni z tego jak wyszło i w jakiej cenie. Przy kupnie korzystaliśmy z usług notarialnych w kancelarii notarialnej notariusz Katarzyny Grzybowskiej https://www.notariusz-grzybowska.pl/zakres_uslug.html w Szczecinie. Gorąco ją polecam, ma szeroki zakres usług, konkurencyjne ceny, jest doskonale przygotowana, wszystko dokładnie nam wyjaśniła.
arturP

Re: Kupno apartamentu

Post autor: arturP »

Gdybyście planowali kupić mieszanie za pośrednictwem agencji a tak jest moim zdaniem lepiej, bo bezpieczniej i idzie to bardziej sprawnie, to mogę wam podpowiedzieć namiary na agencję, z której my korzystaliśmy. U nas dobrze sprawdziło się Krakowskie Biuro Sprzedaży Mieszkań https://www.krakowskiebsm.pl/oferta/ Mieliśmy w nich dużą pomoc, są super zorganizowani, solidni, mają świetnych agentów i rozsądne stawki. Dzięki nim w dobrym tempie znaleźliśmy idealne mieszkanie, duże i jasne, w dokładnie tej dzielnicy co chcieliśmy i jeszcze za nie nie przepłaciliśmy.
kareh

Re: Kupno apartamentu

Post autor: kareh »

My kupiliśmy takie mieszkanie i bardzo dobrze się nam w nim mieszka. Takie kupiliśmy sobie, bo nie chcieliśmy go remontować. Woleliśmy remont wykonać w dwóch innych mieszkaniach, które kupiliśmy. Tym zajmujemy się na co dzień, kupujemy, remontujemy i sprzedajemy z zyskiem. Oczywiście wszystkie formalności załatwiamy legalnie, tak, jak należy, u notariusza. Wybieramy kancelarię notarialną notariusz Agaty Miland-Huzarewicz http://notariusz-zsosnowca.pl/dokumenty/ z kancelarii w Sosnowcu. To bardzo dobra specjalistka, która pomaga nam na każdym kroku, jest doskonale pryzmowana do pracy i rzetelna, polecam.
aikk

Re: Kupno apartamentu

Post autor: aikk »

A my woleliśmy kupić nowy apartament, do wykończenia. To też jest opcja, do tego czasami tak wychodzi jeszcze taniej, bo nie trzeb przerabiać na przykład instalacji, bo są nowe. Wszystkie formalności też załatwialiśmy u swojego sprawdzonego notariusza, jest to kancelaria notarialna MW http://www.notariuszwiniarska.pl/pl/3,Strefa-klienta w Częstochowie. No tam byliśmy nieraz. Pracuje tam bardzo dobra pani notariusz, która ma szeroki zakres usług, korzystne stawki cenowe, jest skuteczna, szybko można z nią ogarnąć sprawę.
otowo

Re: Kupno apartamentu

Post autor: otowo »

Kup do remontu, jeżeli uważasz, że mieszkanie ci odpowiada. Ciężko tak na postawie krótkiego opisu coś powiedzieć o tej sytuacji, ale może nie wyjdzie źle :). My kupiliśmy mieszkanie do remontu, ale trafiliśmy na super okazję, cenowo bardzo się opłacało. Oczywiście musieliśmy uregulować sprawy prawne, co zrobiliśmy u Michała Andrzejewskiego https://notariusz-andrzejewski.elk.pl/#czynnosci z kancelarii notarialnej w Ełku. To jest godny polecenia specjalista. Jego usługi są na bardzo wysokim poziomie, profesjonalnie udzielił nam pomocy, odpowiedział ja nasze pytania, itp.
jakk

Re: Kupno apartamentu

Post autor: jakk »

No my kupiliśmy do remontu i jesteśmy z zakupu zadowoleni. Pracowaliśmy kiedyś w obrocie nieruchomościami, więc wiedzieliśmy, czego szukać. Już wtedy nawiązaliśmy współpracę z Kancelarią Notarialną https://www.kancelarianotarialnakrakow.com.pl/kontakt w Krakowie. W tej kancelarii pracuje kilku notariuszów: Anna Łomnicka, Tomasz Obtułowicz, Anna Stanek-Wyczółkowska i z usług wszystkich z nich korzystaliśmy. Są rzetelni i doskonale przygotowani, mogę ich szczerze polecić.
wsum

Re: Kupno apartamentu

Post autor: wsum »

W sumie ja też mogę dodać swoją cegiełkę i polecić dobrego notariusza. Z nieruchomościami mieliśmy do czynienia przez długi czas, sami mieszkaliśmy już w trzech mieszkaniach, każde kupiliśmy, no i sprzedaliśmy z zyskiem, bo je wyremontowaliśmy i polepszyliśmy ich stan. Przy każdej transakcji kupna i sprzedaży korzystaliśmy z usług notariusza Kamila Wilgockiego https://www.szczecin-kancelaria-notaria ... ruchomosci z kancelarii notarialne w Szczecinie. On jest doświadczonym specjalistą, doskonale zna się na wykonywanej pracy, jest rzetelny pod każdym względem.
iokoj

Re: Kupno apartamentu

Post autor: iokoj »

My kupiliśmy mieszkanie, nie nazwalibyśmy go apartamentem, ale sprzedający tak je właśnie reklamował. Mieszkanie po remoncie, w naprawdę świetnym stanie, cena też niczego sobie. Zanim je kupiliśmy, to wszystko dokładnie sprawdziliśmy, nie znaleźliśmy niczego podejrzanego, także zakup się udał. Formalności prawne załatwiliśmy u świetnego notariusza, w kancelarii notarialnej notariusza Adama Robaka https://notariuszadamrobak.pl/kontakt/ z kancelarii w Katowicach. On ma ogromne doświadczenie, jest uczciwy i rzetelny, ma przystępne ceny, szeroki zakres usług, polecam.
ODPOWIEDZ