Budowa domu - jaki czas?

Planujesz zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną lub remontową? Poznaj historie i opinie użytkowników forum i dowiedz się, jak wybrać odpowiednich wykonawców.
Awatar użytkownika
horacy-71
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2022, 19:05

Budowa domu - jaki czas?

Post autor: horacy-71 »

Powiedzcie proszę w jakim czasie budowaliście Wasze domy? Chodzi mi o to, po ilu latach od wbicia pierwszej łopaty zamieszkaliście w Waszych wymarzonych domach? My jesteśmy dopiero na etapie stanu surowego zamkniętego, więc jeszcze sporo pracy przed nami, ale prawda taka, że nie możemy się powstrzymać i zdarza się kupować już dodatki, takie jak na przykład szcztućce https://gerlach.pl/sztucce
hejczytywiesz

Re: Budowa domu - jaki czas?

Post autor: hejczytywiesz »

Ja to mam sporo kłopotów z domem, ale jak widzicie, dla mnie największą kwestią będzie budowanie w sobie możliwości, które działają zanim się coś stanie. I ja mam sporo do powiedzenia, ale jak coś, to pompy do ubikacji będą ważne. Mam nadzieję, że macie pod tym kątem dla mnie informacje, jak to ma wyglądać.
bluuam

Re: Budowa domu - jaki czas?

Post autor: bluuam »

Ja to mam z tym kłopot jaką pompę głębinową wybrać , bo mam naprawdę sporo w tym względzie problemów i jestem pewna, że będziecie mi pomocni. Jeśli mam o tym powiedzieć, to wiem na przykład, że to będzie mi potrzebne do studni o dużej przepustowości, dlatego nie może to być jakaś tam pompa.
plecakoowaa

Re: Budowa domu - jaki czas?

Post autor: plecakoowaa »

No dobrze, a skoro już mowa o budowie domu, to jak powinna wyglądać Waszym zdaniem centrala wentylacyjna do domu jednorodzinnego i na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze? Nie powiem, żebym sama nie mogła się rozeznać, ale to dla mnie jest ważne.
rafik

Re: Budowa domu - jaki czas?

Post autor: rafik »

Działania rzeczoznawcy budowlanego obejmują zarówno analizę dokumentacji budowlanej, jak i oględziny samego obiektu. Dlatego warto zdecydować się na opinie techniczne rzeczoznawcy budowlanego i mieć pewność, że dom wykonany jest prawidłowo.
agatus

Re: Budowa domu - jaki czas?

Post autor: agatus »

Dzisiaj to trzeba stawiać dom zeroenergetyczny, ponieważ ważne jest to, aby ograniczać do minimum koszty i jednocześnie też żyć zgodnie z naturą/ środowiskiem. Dlatego z pewnością warto poznać różne nowoczesne rozwiązania, które sprawią, że faktycznie u nas się sprawdzą i obniża zużycie energii do minimum.
ODPOWIEDZ