wydajna pompa ciepła

Miejsce na rozmowy o wszystkim, na co mamy ochotę. Jeśli nie znalazłeś na forum tego, czego szukasz, daj nam znać tutaj.
Awatar użytkownika
Dalbor_75
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2022, 10:50

wydajna pompa ciepła

Post autor: Dalbor_75 »

Które pompy ciepła są waszym zdaniem najbardziej wydajne? Mam na myśli oczywiście producentów, bo ja się przede wszystkim tym kieruję. Jak na razie zainteresowała mnie pompa ciepła nibe ze względu na świetną wydajność i sporo pozytywnych opinii. Może wy też macie coś do powiedzenia na temat ich urządzeń? Chętnie poczytam recenzje, żeby się upewnić ;)

firanka panel jak uszyć
mtronom

Re: wydajna pompa ciepła

Post autor: mtronom »

Ja nie znam się ns pompach, ani przepływach, a dostałam informację od kogoś bliskiego, kto naprawdę nie zna się na problemach, by potwierdzić zamówienie na pompy ibo aj 50/60 . Moim zdaniem to jest kompletnie niepotrzebne, ale martwię się, jak to ma wyglądać. Dajcie znać.
Ziemowit

Re: wydajna pompa ciepła

Post autor: Ziemowit »

W przypadku pomp ciepła wykorzystujących grunt jako źródło ciepła, ważne jest, aby miejsce montażu zapewniało odpowiedni dostęp do gruntu i umożliwiało instalację pionowych lub poziomych wymienników ciepła. Warunki gruntu, takie jak rodzaj gleby i poziom wód gruntowych, są kluczowe dla efektywności systemu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na https://www.progressystems.pl/jakie-wym ... py-ciepla/ i fajnie o takich rzeczach pamiętać.
ODPOWIEDZ