Kontroluj filtry w rekuperatorze - crsklep.pl

Miejsce na rozmowy o wszystkim, na co mamy ochotę. Jeśli nie znalazłeś na forum tego, czego szukasz, daj nam znać tutaj.
Awatar użytkownika
leontyna96
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2022, 15:51

Kontroluj filtry w rekuperatorze - crsklep.pl

Post autor: leontyna96 »

Hej wszystkim! Dbacie o to, żeby zawsze kontrolować filtry w waszych rekuperatorach? Dużo się właśnie mówi o tym, że trzeba o to dbać, bo później zwyczajnie powietrze nie jest tak skutecznie oczyszczane. Chociaż przyznam szczerze, że ja mogłabym się jeszcze trochę więcej na ten temat dowiedzieć, żeby mieć pełną świadomość. W końcu przecież takie regularne dbanie to gwarancja sprawnego działania różnych instalacji w domu, prawda?
Awatar użytkownika
tymon
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2022, 3:21

Re: Kontroluj filtry w rekuperatorze - crsklep.pl

Post autor: tymon »

W zależności od miejsca zamieszkania i od czystości powietrza, filtr może brudzić się z różną szybkością. I wcale nie znaczy, że jak masz dom pod lasem, brudzić się będzie mniej: zanieczyszczenia, które 'zapchają’ filtr, mogą być organiczne… Dlatego najbardziej prawdziwa odpowiedź jest właśnie taka: filtr do rekuperatora wymieniaj wtedy, jak się zabrudzi. Zabrudzone filtry w rekuperatorze znacznie osłabiają przepływ powietrza zarówno nawiewanego, jak i wywiewanego, a także nie oczyszczają powietrza tak, jak mogłyby to robić, gdyby były czyste. Obciążone kurzem wentylatory mogą również ulec awarii. Filtry więc wymieniać należy obowiązkowo. Filtry wielorazowe kieszeniowe zastosowane w AERISnext jeden raz można odkurzyć. Przy kolejnym zabrudzeniu należy bezwzględnie je wymienić.
Karzeł

Re: Kontroluj filtry w rekuperatorze - crsklep.pl

Post autor: Karzeł »

Rekuperacja to doskonały sposób na poprawę jakości powietrza w naszych domach. Wielu ludzi często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest właściwe wentylowanie pomieszczeń, zwłaszcza w nowoczesnych, szczelnych budynkach. Na https://ansel.pl/rekuperacja znajdziecie wiele cennych informacji na ten temat. Właściwy system rekuperacji może znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie i poprawić komfort mieszkania.
ODPOWIEDZ