Rekuperacja

To miejsce na dzielenie się historiami o naprawach sprzętów gospodarstwa domowego. Awaria pralki? Zepsuty piekarnik? Pomożemy!
Fion

Rekuperacja

Post autor: Fion »

Czy znajdzie się tutaj ktoś w miarę zaznajomiony z tematem i będzie w stanie wytłumaczyć mi na chłopski rozum, czym tak naprawdę jest rekuperacja? Sporo osób mi poleca to rozwiązanie w naszym nowobudowanym domu, podesłali mi nawet tę stronę https://crsklep.pl częściowo już doczytałam trochę na ten temat, ale jednak nadal jest to dla mnie czarna magia ;)
wee

Re: Rekuperacja

Post autor: wee »

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, która gwarantuje wymianę powietrza i oszczędza ciepło, dzięki czemu zimą mamy mniejsze straty ciepła. Do rekuperacji potrzebny jest rekuperator, które te cuda działa :). Ogólnie najlepiej jest skorzystać z usług firmy, która zaprojektuje ci wentylację i zamontuje rekuperację, my tak zrobiliśmy. Taką właśnie usługę ma w swojej ofercie producent Nikol https://nikol.pro/montaz/ z Sobolewa pod Białymstokiem. Oni mają wysokiej jakości sprzęt, który działa niezawodnie, a z montażem i wcześniejszym projektem poradzili obie bez najmniejszego problemu, to profesjonaliści, polecam.
Hłoszczak

Re: Rekuperacja

Post autor: Hłoszczak »

Montaż wentylacji zdecydowanie usprawnia normalne funkcjonowanie w domu. Najlepiej założyć po prostu wentylację mechaniczną. To właśnie dzięki niej sprawnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia z powietrza, pozbędziemy się na przykład mikrobów czy alergenów, w zamian otrzymamy do domu zdrowe, przefiltrowane powietrze. Polecam kontakt z firmą https://hvacengineering.pl/produkty/dla ... entylacja/ na pewno pomogą zaprojektować instalacje oraz ją wykonają, dobiorą wszystkie elementy instalacji
ODPOWIEDZ