Ekologiczne rozwiązania do domu

To miejsce na dyskusje o energooszczędnych rozwiązaniach dla domu. Interesuje Cię montaż paneli fotowoltaicznych, rekuperatora lub pompy ciepła? Poznaj opinie użytkowników o poszczególnych ekologicznych instalacjach.
Salina

Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: Salina »

A Wy jakie ekologiczne rozwiązania macie w swoich domach? My zdecydowaliśmy się na panele fotowoltaiczne, ale też żeby ograniczyć ilość plastiku zamontowaliśmy filtry do wody, dzięki temu nie musimy kupować butelkowanej. A od jakiegoś czasu mamy urządzenie Soda Stream - naboje uzupełniają nam Panowie z https://norgaz.pl więc i gazowanej nie kupujemy :)
moik

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: moik »

Mamy pompę ciepła, ale mamy również fotowoltaikę. Oba te systemy działają dobrze, dzięki nim nasz dom stał się o wiele bardziej ekologiczny. Te rozwiązania pomagają nam w oszczędzaniu, opłacało się je założyć. Obie instalacje dopasowała do naszych potrzeb oraz zamontowała firma Passive Energy https://www.passiveenergy.pl/oferta/pompy-ciepla w miejscowości Lipie. To fachowcy z doświadczeniem, którzy wyraźnie znają się na swojej pracy. Nie mamy co do nich żadnych uwag, są rzetelni, polecam.
widem

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: widem »

Mamy fotowoltaikę. Zanim się na nią zdecydowaliśmy, to czytaliśmy na jej temat, na przykład o tym, jak ona działa w pochmurne dni: https://www.greenhousesystems.pl/blog/j ... hmurne-dni W końcu uznaliśmy, że będzie się nam ta instalacja opłacała, a dostaliśmy do niej jeszcze dofinansowanie z programu "czyste powietrze". Jej zaprojektowaniem oraz odpowiednim zamontowaniem zajęła się firma GREEN HOUSE SYSTEMS z Zelewa. To specjaliści w swojej dziedzinie, poradzili sobie ze wszystkimi pracami bez problemu, w korzystnej cenie, terminowo. Instalacja działa niezawodnie.
sanm

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: sanm »

Widzę, że nie tylko my zdecydowaliśmy się na ilustrację PV. Sami również zainwestowaliśmy w panele fotowoltaiczne i uważam, że była to dobra decyzja. Projekt i montaż wykonała nam firma FREE ENERGY TECHNOLOGY https://www.freeenergy.pl/oferta/fotowoltaika w Bielsku Białej. Oni profesjonalnie podeszli do zlecenia i wykonali je rzetelnie, wszystko dopasowali do naszego zapotrzebowania, zatem nie tracimy energii, a ni nie jest jej za mało. Wiadomo, że wszystko zależy od nasłonecznienia, ale to się dobrze bilansuje. Firmę zdecydowanie mogę wszystkim polecić.
ekko

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: ekko »

My nie mamy fotowoltaiki, ale niewykluczone, że jeszcze ją zamontujemy. Obecnie postawiliśmy na ekopompę. Jest to pompa Zuber, która mamy od firmy Better Energy https://better-energy.pl/ekopompy/ z Białegostoku. Ona wykorzystuje technologię stosowaną w maszynach zasilanych powietrzem i w pompach indukcyjnych, jest o wiele lepsza, przede wszystkim bardziej ekologiczna niż jakikolwiek kocioł gazowy, dostaliśmy na nią duże dofinansowanie, więc nie kosztowała nas zbyt dużo. Firma bardzo dobrze się spisała podczas zakładania tej instalacji, wykonali kawał dobrej roboty, polecam.
wik

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: wik »

Dzięki dofinansowaniom obecnie trwa boom na fotowoltaikę i bardzo dobrze, w końcu to ekologiczne rozwiązanie, no i można jeszcze nieźle na nim oszczędzić. Sami zdecydowaliśmy się na tę inwestycję. Projektem oraz montażem zajęła się u nas firma REMOR https://remor.pl/fotowoltaika/ z Reczy. Oni mają doświadczenie w zakładaniu takich instalacji PV, są rzetelni, bardzo dobrze sobie ze wszystkim poradzili, uważam, że lepiej trafić nie mogliśmy, polecam gorąco.
tosii

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: tosii »

Też postawiliśmy na fotowoltaikę, przy obecnych podwyżkach prądu, fotowoltaika to wybawienie. Skorzystaliśmy z usług firmy IdomQ https://idomq.pl/fotowoltaika/ z Ostrołęki, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego. Ich oferta jest szeroka, zdecydowanie warto z niej skorzystać. Fotowoltaika działa niezawodnie, dzięki niej mamy ogromne oszczędności, firmę polecam serdecznie.
wor

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: wor »

Obecnie fotowoltaika jest jeszcze bardziej opłacalna, bo pewnie już widzieliście, jakie podwyżki prądu będą od przyszłego roku. Mamy fotowoltaikę od kilku miesięcy, założyli nam ją na wiosnę i działa ona niezawodnie, jesteśmy z niej w pełni zadowoleni. Jej projektem i montażem zajęła się firma A-OneGroupSolution http://a-onegroupsolutions.eu/ ze Skarszew. Instalację dopasowali do naszego zapotrzebowania, jest ona zamontowana w odpowiednim miejscu, dzięki czemu łapie jak najwięcej promieni słonecznych.
ekon

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: ekon »

Mamy fotowoltaikę i też skorzystaliśmy z programu "czyste powietrze", to się z nim bardzo opłaca, większość naszego wkładu została nam zwrócona. Samym projektem i wykonawstwem naszej fotowoltaiki zajęła się firma Ekofal https://ekofal.pl/fotowoltaika/ z Wyszkowa. Oni podeszli kompleksowo do tego zlecenia, ceny mają korzystne, sami nam powiedzieli o programach z dofinansowaniem, co zaoszczędziło nam szukania. Firma spisała się świetnie, szczerze ich polecam.
Szostak

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: Szostak »

Mogę się z wami tylko zgodzić, że fotowoltaika to wspaniałe rozwiązanie i ma same plusy, jest neutralna dla środowiska a nam daje oszczędności w kieszeni. My mamy taką instalację i jej montażem zajęła się firma Lucart-Energy z Wrześni http://lucart-energy.pl/fotowoltaika/ doskonale się spisali, szybko im to poszło i z ceną nie przesadzili. Firma ma całościowe podejście - doradzają, projektują i montują, także warto sobie ich zapamiętać, u nich możecie liczyć na bardzo wysoką jakość usług.
charles

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: charles »

Odnośnie instalacji fotowoltaicznej to ja także jestem na tak i też mogę wam dobrze doradzić w tym względzie. Co do wyboru i montażu instalacji fotowoltaicznych to super u nas sprawdziła się firma TARGEN z Tarnowa - tu podrzucam ich stronę internetową: https://www.targen.pl/fotowoltaika Nie tylko oferują fachowe doradztwo i montaż instalacji, ale także monitoring jej wydajności i serwis. Oceniam ich 10 na 10, to zdecydowanie bardzo profesjonalna firma.
takiego

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: takiego »

Teraz każdy się śmieje, że jak ktoś nieznany do ciebie dzwoni, to jest to firma wpraszająca się z fotowoltaiką. Do nas nikt taki nie dzwonił, tylko sami zdecydowaliśmy się na wykonanie takiej instalacji w naszym domu. Dostaliśmy dofinansowanie, które bardzo nam pomogło, ale ogólnie cenowo wyszło atrakcyjnie. Skorzystaliśmy z usług firmy MJ System https://www.mjsystemolsztyn.pl/kontakt z Olsztyna. Oni mają szeroki zakres usług, bardzo dobre ceny, doskonale sobie ze wszystkim radzą, dzięki nim nasza instalacja jest opłacalna, polecam.
Xawier

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: Xawier »

Do mnie też nikt nie dzwonił, sami się zdecydowaliśmy, bo po prostu warto. U nas od jakiegoś czasu jest instalacja fotowoltaiczna i bardzo sobie ją chwalę, cenię, że jest przyjazna dla środowiska naturalnego a mi daje oszczędności. W Giżycku czy okolicy solidna firma oferująca instalację fotowoltaiczną to FreeEnergy, zajmują się projektowaniem i montowaniem instalacji fotowoltaicznych, co więcej oferują też pomoc w uzyskaniu dofinansowania https://freeenergy-mazury.pl/dotacje/ Firma fajnie i kompleksowo działa, z ceną nie przesadza.
bbb

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: bbb »

Mamy trochę tych instalacji, do tego zadbaliśmy o to, by były to także instalacje inteligentne. Na przykład możemy operować piecem z ekologicznym z aplikacji. Jeżeli chodzi o te inteligentne rzeczy, to w nie zaopatrzyliśmy się z firmy Kabis https://www.kabis.pl/oferta/inteligentne-instalacje w Warszawie. Oni mają szeroką ofertę, bez problemu mogliśmy kupić tam potrzebne nam urządzenia. Ta firma posiada również usługę profesjonalnego doradztwa, wyceny urządzeń, czy montażu, z czego chętnie skorzystaliśmy.
takiej

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: takiej »

Innym ekologiczny rozwiązaniem do domu jest oczyszczalnia przydomowa. My mamy ekologiczną, która działa prawidłowo, bez najmniejszego problemu. Kupiliśmy ją z firmy Maro https://ekomaro.pl/przydomowe-oczyszczalnie/ z Wrocławia. Oni sprzedają ich wiele rodzajów, mają także oczyszczalnie BIO, które są trochę inne technologicznie, no i sprzedają także zbiorniki na deszczówkę, w które również się tam zaopatrzyliśmy. Zbiorniki i oczyszczalnia są szczelne, porządnie wykonane, polecam gorąco.
aokk

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: aokk »

My mamy powietrzną pompę ciepła, ona wykorzystuje darmową odnawialną energię znajdującą się w otaczającym ją powietrzu. To bardzo dobrze działające urządzenie, które kupiliśmy w internetowym sklepie z techniką grzewczą i instalacyjną deltate: https://deltate.com.pl/1073-pompa-ciepl ... 5%82a.html Pompa jest w bardzo dobrej cenie, konkurencyjnej, opłaca się ją zamówić właśnie u nich. Dotarła do nas szybko, działa prawidłowo, zakup jest opłacalny.
hes

Re: Ekologiczne rozwiązania do domu

Post autor: hes »

Oczyszczalnia ścieków to zdecydowanie godne polecenia i ekologiczne rozwiązanie do domu. My mamy taką oczyszczalnię już od ponad roku. Wszystko robiliśmy sami, no oczywiście potrzebne nam elementy kupiliśmy, na przykład zbiornik, który jest całkowicie szczelny i porządnie wykonany, mamy z firmy Zinplast https://zinplast.pl/produkty/ z Wolbromu. On doskonale nam się sprawdza, był i dalej jest dostępny w dobrej cenie, opłaca się go kupić. Firma jest rzetelna, mają również w swojej ofercie inne zbiorniki, rury, studnie, itp.
ODPOWIEDZ