GWC - co to jest gruntowy wymiennik ciepła?

Najważniejsze informacje o budowie domu i remontach. Poznaj ceny materiałów, obecne trendy i dowiedz się, jak poradzić sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi pracami budowlanymi.
Awatar użytkownika
Chrystian-86
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2022, 8:23

GWC - co to jest gruntowy wymiennik ciepła?

Post autor: Chrystian-86 »

Podobno gruntowy wymiennik ciepła (GWC) może znacznie zwiększyć skuteczność systemu rekuperacji. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć, jak działa wymiennik gruntowy? Jaki rodzaj GWC wybrać? I co jest ważne przy jego wyborze. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę i na jakim etapie budowy domu najlepiej się na niego zdecydować? Czy jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
inocenty_83
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2022, 21:49

Re: GWC - co to jest gruntowy wymiennik ciepła?

Post autor: inocenty_83 »

Gruntowny wymiennik ciepła to temat bardzo obszerny, jednak w dużym skrócie to dodatkowe urządzenie o które można rozszerzyć system rekuperacji. Odpowiada za zwiększenie efektywności energetycznej systemu rekuperacji. Jego zadaniem jest wstępne ogrzanie lub schłodzenie powietrza, zanim trafi ono następnie na rekuperator. Gruntowe wymienniki ciepła dostępne na rynku różnią się zupełnie choćby swoją budową. Warto poznać ich wady i zalety, aby wybrać dla siebie jak najlepsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ