Kanalizacja

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące instalacji budowlanych takich jak instalacje wodne, grzewcze, elektryczne i inne.
better

Kanalizacja

Post autor: better »

Jaką macie u siebie kanalizację? Jesteście podłączeni do sieci, macie szambo, czy jednak oczyszczalnię? My zainwestowaliśmy w oczyszczalnię przydomową ekologiczną, biologiczną, to całkowicie poleski produkt Eko Bio https://oczyszczalniebiologiczne-mawex. ... a-eko-bio/ od producenta MAWEX-EKO z Brzeska. Z oczyszczalni jesteśmy w pełni zadowoleni, działa niezawodnie, jest praktycznie bezobsługowa, nic w zasadzie nie trzeba z nią robić, by działała odpowiednio. Cenowo wyszła korzystnie, polecam serdecznie.
niam

Re: Kanalizacja

Post autor: niam »

U nas nawet nie ma sieci, do której można by się przyłączyć, wiec od razu myśleliśmy o oczyszczalni ścieków i właśnie to rozwiązanie wybraliśmy. Oczyszczalnię kupiliśmy od producenta BIO-TEK https://www.bio-tek.pl/oferta/oczyszczalnie-sciekow ze Szczecina, to oczyszczalnia biologiczna, ekologiczna, dobrze działa i jesteśmy z niej zadowoleni. Nie musimy niczego z nią robić, działa automatycznie, nie wydziela żadnego zapachu, firma nie tylko nam ja sprzedała, ale także zamontowała, polecam.
mowo

Re: Kanalizacja

Post autor: mowo »

U nas jest szambo, ale kanalizacja się zapychała strasznie ostatnimi czasy. Najpierw sami próbowaliśmy działać, ale w zeszłym tygodniu wezwaliśmy już fachowców na pomoc. Skorzystaliśmy z usług zakładu usług asenizacyjnych https://www.asenizacyjne24.pl/oferta/cz ... analizacji z Wiśniowej Góry k. Łodzi. Oni przede wszystkim zajęli się udrożnieniem i oczyszczeniem kanalizacji. To wszystko zajęło im trochę czasu, ale widać było, że nie ociągają się, tylko pracują szybko i rzetelni. To dobrzy fachowcy, zdecydowanie godni polecenia.
sowa

Re: Kanalizacja

Post autor: sowa »

Nasza się też zatykała, dlatego zadzwoniliśmy po fachowców. Skorzystaliśmy z usług specjalistów z firmy Aqua-Kret https://www.aqua-kret.pl/kontakt we Wrocławiu. Oni wykonują ciśnieniowe i mechaniczne czyszczenie kanalizacji, pracują także jako pogotowie kanalizacyjne. Znają się na swojej pracy, doskonale sobie radzą, naprawdę warto skorzystać z ich usług. Lepiej trafić nie mogliśmy, ceny mają korzystne, polecam ich serdecznie. To rzetelna firma, zlecenie wykonali kompleksowo.
kawl

Re: Kanalizacja

Post autor: kawl »

U nas też instalacja była wadliwa, w końcu popsuła się na dobre i trzeba było wezwać pogotowie kanalizacyjne. Zadzwoniliśmy po firmę Wukokret https://wukokret.pl/oferta/udraznianie-kanalizacji/ ze Szczecina, oni szybko przyjechali i zaraz zabrali się do pracy. Udrożnili naszą kanalizację i ją wyczyścili. Wszystko wykonali procesjonalnie i w bardzo dobrej cenie. Naprawdę warto skorzystać z ich usług, my się na nich nie zawiedliśmy, uważam, że jest to firma godna polecenia.
PiterSteel

Re: Kanalizacja

Post autor: PiterSteel »

My mamy szambo, ale solidne, ekologiczne, bo czasy nieszczelnych szamb zanieczyszczających okolice powinny odejść w przeszłość. Ode mnie przy okazji namiar na porządną firmę od wywozu nieczystości. W Lublinie usługi asenizacyjne 24H oferuje firma https://www.wywoz-szambalublin.pl/oferta Są bardzo solidni, zawsze na czas a ceny są u nich przyzwoite, także trzymam się ich od dawna i nie mam zamiaru zmienić firmy na inną. Ode mnie jak najlepsza ocena.
jedenale

Re: Kanalizacja

Post autor: jedenale »

Mamy przydomową oczyszczalnię i z nią nie ma żadnych problemów. Wcześniej mieliśmy stare szybko i ono było problematyczne. Jednak od kiedy firma Bio-Eko Plus https://www.oczyszczalnie-szamba.pl/ofe ... yszczalnie w Garbach pod Poznaniem sprzedała nam oczyszczalnię swojej produkcji, sytuacja się odmieniła. Oczyszczalni nie trzeba obsługiwać, opróżnia się ja rzadko, nie trzeba z nią dosłownie niczego robić, by działała prawidłowo. Zakup był w korzystnej cenie, polecam.
Kevin

Re: Kanalizacja

Post autor: Kevin »

My mieliśmy do wyboru szambo, albo oczyszczalnia ścieków. Z uwagi na to, że od szamb się już powoli odchodzi, a oczyszczalnia jest teraz bardziej popularna i generalnie powszechnie się takie rozwiązania zakłada to my również się na nią będziemy decydować. Na https://ekodren.pl/k/przydomowe-oczyszc ... -epurbloc/ znaleźliśmy przydomowe oczyszczalnie drenażowe. Myślę, że będą one odpowiednie do naszego zapotrzebowania i przepustowości dobowej. Dla 3 osobowej rodziny taka drenażowa oczyszczalnia jest jak najbardziej okej ;)
lunaa

Re: Kanalizacja

Post autor: lunaa »

Wraz z mężem zdecydowaliśmy, że nie będziemy podpinać się do sieci kanalizacyjnej, tylko zainwestujemy w przydomową oczyszczalnię. Dlatego teraz rozglądamy się za odpowiednią firmą. Być może również skorzystaliście z takiego rozwiązania i podpowiecie mi jaki producent szamb betonowych będzie odpowiednim wyborem.
michał

Re: Kanalizacja

Post autor: michał »

Dzięki za każdą radę. Po zakupie domu z rynku wtórnego, każda taka rada jest dla mnie na wagę złota. Muszę jednak w pierwszej kolejności zdecydować się na bezwykopowa naprawa rurociągów Na całe szczęście, mam już nagrany namiar na sprawdzoną firmę. Jedyne co pozostało, to ustalić termin.
morgana

Re: Kanalizacja

Post autor: morgana »

Jeżeli poszukujecie solidne szambo dla siebie, to możecie sprawdzić co w ofercie ma producent zbiorników betonowych Septik. Według mnie właśnie u nich znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie, co sprosta waszym wszelkim oczekiwaniom.
ODPOWIEDZ