Pompa ciepła - podobno świetna inwestycja

To miejsce na dyskusje o energooszczędnych rozwiązaniach dla domu. Interesuje Cię montaż paneli fotowoltaicznych, rekuperatora lub pompy ciepła? Poznaj opinie użytkowników o poszczególnych ekologicznych instalacjach.
Awatar użytkownika
Teodozjusz1988
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2021, 2:46

Pompa ciepła - podobno świetna inwestycja

Post autor: Teodozjusz1988 »

Witam,
Akurat stawiam dom dla siebie i rodziny pod Łodzią i szukam najlepszych rozwiązań. Nie ukrywam że lubię tematy ekologiczne a jednocześnie oszczędne. I dowiedziałem się, że istnieje coś takiego, co nazywa się pompa ciepła. To jest coś co ogrzewa także wodę użytkową. Początkowo inwestycja, ale szybko się zwraca i w całym domu jest cieplutko. Czy ktoś może powiedzieć jak w praktyce to wygląda i działa?
sawa

Re: Pompa ciepła - podobno świetna inwestycja

Post autor: sawa »

Teodozjusz1988 pisze: 30 paź 2021, 11:57 Witam,
Akurat stawiam dom dla siebie i rodziny pod Łodzią i szukam najlepszych rozwiązań. Nie ukrywam że lubię tematy ekologiczne a jednocześnie oszczędne. I dowiedziałem się, że istnieje coś takiego, co nazywa się pompa ciepła. To jest coś co ogrzewa także wodę użytkową. Początkowo inwestycja, ale szybko się zwraca i w całym domu jest cieplutko. Czy ktoś może powiedzieć jak w praktyce to wygląda i działa?
No właśnie, podobno. Tak piszą na forach, ale ja sama nie wiem, czy tak jest, czy nie do końca. Stąd ogólnie nie mogę za wiele wam o tym powiedzieć. Dodam dodatkowo, że jeśli chodzi o mnie, to ja mam na oku zbiornik hydroforowy do ogrzewania. Zawsze to sposób na wodę ciepłą, na przykład do mycia, czy do kąpieli.
alekk

Re: Pompa ciepła - podobno świetna inwestycja

Post autor: alekk »

Tak, pompa ciepła to doskonałe rozwiązanie, macie oszczędności i jeszcze działacie z poszanowaniem dla przyrody a wiadomo, że o ekologii trzeba w tych czasach myśleć. Kolejny plus pompy ciepła to fakt, że zapewnia długotrwałą i prawie że bezobsługową pracę. Ja w każdym razie jestem mega zadowolony z decyzji o montażu pompy i zdecydowanie mogę wam to rozwiązanie doradzić. Co do firmy to korzystaliśmy z GEO-ENERGIA z Wrocławia https://geo-energia.pl/pompy-ciepla/ Dodam jeszcze, że firma oferuje darmowe doradztwo i przedstawienie oferty.
saddf

Re: Pompa ciepła - podobno świetna inwestycja

Post autor: saddf »

Sami mamy pompę ciepła i jesteśmy w pełni zadowoleni z jej działania. Nasza pompa jest nowoczesna, pozwala nam na ogrzanie domu zimą i jego schodzenie latem, gdy temperatury na zewnątrz są bardzo wysokie. Pompę zaprojektowała i zamontowała u nas firma Mr Energy https://mrenergy.pl/oferta/pompy-ciepla/ z Warszawy. Oni znają się na takich instalacjach, są one ekologiczne, nie emitują żadnych niebezpiecznych gazów czy substancji, są bezobsługowe, nie trzeba więc uczyć się korzystania z nich. Firma wykonała kawał dobrej roboty, polecam.
ODPOWIEDZ